[Recenzja] Blackfoot - Strikes (1979)Tracklista:

1. Road Fever 3:07
2. I Got a Line on You 3:17
3. Left Turn on a Red Light 4:35
4. Pay My Dues 3:03
5. Baby Blue 2:33
6. Wishing Well 3:11
7. Run and Hide 3:24
8. Train, Train (prelude) 0:36
9. Train, Train 2:56
10. Highway Song 6:59

Rok wydania: 1979
Gatunek: Hard rock, Southern rock
Kraj: USA

Skład zespołu:

Rickey Medlocke -wokal, gitara
Charlie Hargrett - gitara
Greg T. Walker - bas, keyboard, wokal
Jakson Spires - perkusja, wokal


"Strikes" jest trzecim albumem southern rockowego zespołu Blackfoot. Chociaż w swojej karierze grupa wielokrotnie zmieniała styl, to jednak najlepiej czuje się w graniu a'la Lynyrd Skynyrd, co udowadnia wspomniane wydawnictwo. 

Album rozpoczyna się od dynamicznej kompozycji "Road Fever", którą charakteryzują zadziorne gitarowe zagrywki i sola gitarowe. Spokojniejszy, ale mający pozytywny akcent i harmonijne wokale "I Got a Line on You" również jest jednym z lepszych utworów na płycie. Po nim następuje niezwykle intrygujący "Left Turn on a Red Light". Rozpoczyna go delikatna zagrywka na cleanie, po czym wchodzi nostalgiczny wokal Rickey'a Medlocke'a. Jednak największe wrażenie robi ładne zgranie wszystkich wokali oraz emocjonalne sola gitarowe. Słabiej grupa wypada w takich utworach jak "Pay My Dues", opartych o rock'n'roll'a. Zdecydowanie lepiej spisuje się w southern rocku, czego przykładem jest rewelacyjny "Train, Train".

Wyśmienitą kompozycję grupa prezentuje na zakończenie albumu. "Highway Song" to niezwykle nostalgiczna ballada, zagrana z niesamowitym wyczuciem. Rickey Medlocke osiągnął chyba apogeum swoich możliwości wokalnych. Zwraca uwagę również ciekawa gra Grega T. Walkera, bowiem bas słychać tu bardzo wyraźnie. Refleksyjne sola gitarowe oraz chórki tworzą w tym utworze znakomity klimat. Balladowa część w pewnym momencie przeradza się w szybkie, dynamiczne granie. Pomimo tego kawałek jest bardzo spójny.

"Strikes" to solidna porcja hard rocka i southern rocka. Fani kowbojskich klimatów w stylu Lynyrd Skynyrd z pewnością nie będą zawiedzeni.


8,5/10.


Komentarze